• Мигель де Сервантес. Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі

    из библиотеки "Coffee@limon"

Мигель де Сервантес. Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі

Статистика: по всем библиотекам

Бідний сільський гідальго, Алонсо Кіхано, начитавшись романів про благородних лицарів, мандрує разом з вірним Санчо Пансою. Відтепер він — Дон Кіхот з Ламанчі, Лицар Сумного Образу. Скотарку із сусіднього села він уявляє прекрасною дамою Дульсінеєю Тобоською, заради якої готовий на подвиги. Заїжджий двір Дон Кіхот вважає феодальним замком, мідницю цирульника — золотим шоломом. Але всі його героїчні вчинки закінчуються тяжкою й водночасно смішною історією...

Алонсо Кіхано, незаможний іспанський дворянин, який обожнює лицарські романи, починає вірити в те, що він і сам лицар, називає себе Дон Кіхотом, напялює старі іржаві обладунки, сідлає конячку й рушає на пошуки пригод. А разом з ним, у ролі зброєносця – огрядний селюк Санчо Панса. Пригоди його доволі чудацьки – він атакує отару овець, стверджуючи, що це ворожа армія, вступає в суперечку із вітряками, думаючи, що це велетні, проливає багато «крові» в сутичці з бурдюками для вина. Як справжній лицар він знаходить даму серця, якій і присвячує всі ці перемоги. До речі, чомусь із Дон Кіхотом я була переважно знайома по розповідям та по фільму «Пригоди Петрова і Васєчкіна», тому дуже засмутилась, дізнавшись, що насправді Дульсінея – це повія, донька господаря корчми… Отакої!
У 17 столітті «Дон Кіхот» викликав фурор. Такі пригоди! Такий шарм! Роман і зараз можна вважати одним з перших справжніх романів, кумедною історією чи, нехай вже, просто класикою жанру, але ж чотириста років – це не «халам-балам». Гумор старомодний, мова важка. І – до речі – що саме хотів сказати Сервантес?
Між тим, Мігель де Сервантес Сааведра і сам прожив життя, повне пригод і драматичних подій. Воював, був поранений, провів 5 років у полоні, сидів у в’язниці, бувши несправедливо засуджений. Може цей роман, якій приніс йому славу, був трішечки й про нього самого? Не просто ж так «Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі» в 2002 року був визнаний Нобелівським інститутом найкращим літературним твором в історії людства.

Мигель де Сервантес. Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі
2.02.2021
  • КомментарииНаписать новый комментарий...  • БиблиотекаRSS
РЕЙТИНГ15836Информация

Все библиотеки
Русский